عمومی

معرفی دریاچه چورت:

دریاچه چورت یکی از زیباترین دریاچه ها در ایران است که دیدار از آن آرامشی خاص به همراه دارد. دریاچه‌ای که با حضور در اطراف آن برای ساعتی هم که شده می‌توانید خودتان را از هیاهوی زندگی تکراری شهری دور کنید.

دریاچه‌ها در هر منطقه‌ای نشانی از طراوت و زندگی هستند. فرصت استراتژیک و مهمی که هر کدام از این دریاچه‌ها برای آن منطقه فراهم می‌کند قابل توجه است.

دریاچه‌ی چورت یکی از بیشمار دریاچه‌های ایران به شمار می‌رود که با وجود کم سن بودن، چنین شرایطی دارد. منطقه‌ی آبی محصوری در میان درختان سرسبز که اکوسیستم فوق العاده‌ای را رقم زده است.

دریاچه چورت

شرایط خاصی که در منطقه حکم‌فرما است، باعث پدید آمدن اکوسیستم زیبا و دیدنی شده است که نمی‌توان به سادگی از آن گذشت. قرار گرفتن این دریاچه در میان درختان سرسبز و جنگل‌های انبوه محل مناسبی را برای اسکان چند ساعته‌ی مسافران فراهم اورده است.

دریاچه چورت-2

نکته جالب وجود ماهیان گوناگون درون آب دریاچه است که برخی توسط روستایی‌ها به درون آن ریخته شده‌اند و برخی هم بر اثر جابجایی تخم آن‌ها توسط پرندگان و انتقال آن‌ها به درون دریاچه به وجود آمده‌اند و طی سالیان بر اثر تولید مثل به جمعیت‌شان افزوده‌اند.

شکل کلی دریاچه‌ی میانشه به صورت بیضی است و آب آن هرساله با توجه به میزان بارش‌ها تغییر می‌کند. اگر به سطح دریاچه نگاه کنید، هنوز هم می‌توانید تنه‌ی به جا مانده از درختان قدیمی را در آن ببینید.

با وجود هوای بعضا مه‌آلود، سکوت مرموز، جاده‌ی خاکی کشیده شده در میان درختان، صدای حیوانات و پرندگان مختلف و درختانی که تنها نیم تنه‌ی آن‌ها از آب بیرون زده است، به احتمال زیاد هنگام دیدار از این دریاچه به یاد کشورهای اروپایی و اقلیم خاصشان بیفتید و این موضوع می‌تواند برایتان جالب باشد.

نام اصلی این دریاچه «میانشه» است، اما به دلیل قرار داشتن روستایی به نام «چورت» در همین نزدیکی آن را بیشتر با این نام می‌شناسند. هنگام عبور از میان درختان و جاده‌ی خاکی منتهی به دریاچه بوی درختان و گیاهان مختلفی چون ازگیل، گردو، پونه و اویشن شما را از خود بیخود خواهد کرد.

دریاچه چورت-3

مهم نیست با چه نیتی از این دریاچه دیدن کنید، در هر صورت وقتی آن را ترک می‌کنید، به احتمال بسیار زیاد تنها چیزی که برایتان می‌ماند یک حال خوب است که با بودن در آغوش طبیعت این ناحیه نصیب شما می‌شود. اگر به دنبال سکوتی نسبی هستید، اطراف دریاچه‌ی چورت مکانی عالی برای تمدد اعصاب و آرامش است.

منبع: https://www.kojaro.com/2016/11/27/123595/where-is-churat-lake/

 

مهیج ترین تورها را از ما بخواهید

ایران ما با قابلیت های فراوان گردشگری و چهار فصل بودن که باعث تنوع فراوان میشود، یکی از بهترین کشورها در زمینه گردشگری و برگزاری تورهای مهیج می باشد.

دفتر گردشگری سیر سپهر سبا با چندین سال سابقه فراوان در این زمینه در نظر دارد با بهره بردن از این نعمات الهی فضایی شاد و مفرح را برای گردشگران به ارمغان آورد.

آری اینجا ایران است و اکنون قصد داریم ۲۰ مهر ماه به دریاچه چورت برویم، این تور شامل:

 

 

🏕 🏕طبیعت گردی, کمپینگ نیم روزه و عکاسی در اطراف دریاچه رویایی چورت
 🌳🌲بازدید از جنگل های زیبای هیرکانی
🚍🚍نیسان سواری در جنگل های کیاسر
 💠خدمات :
📄 👨‍💼لیدر و مجوز از سازمان میراث فرهنگی, بیمه
🚍🚍وسیله نقلیه توریستی دربست و نیسان
🧀🍳 صبحانه(نیمرو – املت – کره مربا – پنیر) ✅ سطح برنامه: متوسط (۲ از ۵)
🕚حرکت پنجشنبه ۱۹ مهر ساعت ۲۳ از تهران
🕚برگشت جمعه ۲۰ مهر ساعت ۲۴:۰۰ تهران خوتهیم بود 👨‍👨‍👧‍👧 ظرفیت محدود

👈هزینه ۹۰ هزار تومان👉

شماره تماس: ۰۹۳۹۳۵۴۵۰۴۱

علاقه مندان در این زمینه میتوانند برای ثبت نام و دیدن کلیپ های بیشتر اقدام نمایند:

 

 

telegram ثبت نام instagram

 

 

حرکت های موجود

متاسفانه، هیچ مکانی در این تور در حال حاضر موجود نمی باشند

با عرض پوزش، هیچ نقد و بررسی وجود ندارد هنوز برای این تور .