هزینه های سفر به ارمنستان

هزینه سفر به ارمنستان

دلایل زیادی وجود دارد که شما تور ارمنستان را خریداری کنید و آن را به عنوان یکی از کشورهای مقصد خود انتخاب کنید. ارمنستان به ایران نزدیک است، کشور جذابی است، ارزان است و برای سفر به ارمنستان هم نیزا به ویزا ندارید، بنابراین دیگر بهانه ای برای نرفتن به این کشور نمی ماند! ارمنستان کشور کوچکی است و همین باعث می شود تا بتوانید همه جای آن را به راحتی در یک مدت کوتاه بگردید اما با این حال، جاذبه های آن را بصورت فشرده در خود جای داده است. چشم اندازهای طبیعی بسیار، وجود صومعه ها و کلیساهای فراوان و جاذبه های تاریخی آن را به مقصد بسیارخوشایندی برای سفر تبدیل کرده است. علیرغم اینکه ارمنستان کشور گرانی نیست اما برای خیلی از افراد هزینه ها حرف اول را می زند، به همین دلیل خوب است با هزینه سفر به ارمنستان کاملا آشنا شوید. سیر سپهرسبا   را همراهی  کنید:

ارمنستان

چه مدارکی برای سفر به ارمنستان نیاز داریم؟

اول از همه شما برای یک سفر برون مرزی نیاز به پاسپورت دارید که برای اخذ آن باید هزینه های به شرح زیر را بپردازید:

  • ۱۰۰۰ تومان برای شناسنامه

  • ۳۷۵۰ تومان بابت عوارض شهرداری

  • ۷۵۰۰۰ تومان برای تعرفه صدور پاسپورت

  • ۲۹۳۰۰ تومان بابت خدمات پلیس+۱۰ و هزینه های پستی

همانطور که گفته شد، برای سفر به ارمنستان نیازی به ویزا ندارید و به همین دلیل هزینه اخذ ویزا از بین هزینه سفر به ارمنستان حذف می شود.

واحد پول ارمنستان

پول رایج کشور ارمنستان، درام می باشد و هر ۵۰۰ درام حدود ۳۹۵۰ تومان می شود. بنابراین می توانید ببینید که ارمنستان واقعا کشور ارزانی برای سفر است و هزینه ی چندانی نمی برد.

هزینه خرید بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما از شهرهای مختلف ایران به عنوان مبدا به ایروان به عنوان مقصد متفاوت است. برای مثال برای خرید بلیط هواپیمای رفت و برگشت از تهران به ایروان باید حدود ۷۴۰ هزار تومان تا ۱۴۵۰۰۰۰ تومان هزینه کنید یا مثلا هزینه بلیت رفت و برگشت مشهد-ایروان حدود ۱ میلیون ۴۰۰ هزار تومان است.

هزینه های اقامت در ارمنستان

هاستل: اگر مایل هستید که کمی هزینه هایتان را کمتر کنید باید به فکر هاستل باشید. در ایروان هاستل های خوب و ارزانی وجود دارد مانند هاستل بیوواک و یا هاستل بریج ایروان که برای اقامت در آنها فقط ۱۵۰۰ تا ۶۰۰۰ درام نیاز دارید! البته هاستل هایی که کمی گران تر باشند هم وجود دارند اما امکانات کمی بهتری دارند.

هتل: طیفی از هتل‌های ۳ ستاره تا ۵ ستاره پیش روی شماست :

هتل های ۳ ستاره: حدود ۵ هزار تا ۶۰ هزار درام

هتل های ۴ ستاره: حدود ۲۰ هزار تا ۲۰۰ هزار درام

هتل های ۵ ستاره: حدود ۳۰ هزار تا ۱,۵۰۰,۰۰۰ درام

ارمنستان

 

هزینه‌های حمل و نقل شهری در ارمنستان

مترو: بدون شک بهترین و ارزانترین روش جابه جایی در ارمنستان، شهر ایروان، استفاده از مترو است. بلیط تک سفره مترو حدود ۱۰۰ است!

اتوبوس: یکی از دیگر  راه های راحت برای گشت درون شهر ایروان، استفاده از اتوبوس هاست. در این شهر دو نوع اتوبوس معمولی و اتوبوس برقی به چشم می خورد که هزینه های مناسبی هم دارند. بلیت اتوبوس های معمولی ۱۰۰ درام (حدود ۸۰۰ تومان) و اتوبوس های برقی نیز ۵۰ درام (حدود ۴۰۰ تومان) می باشد. تقریبا در هر ایستگاهِ اتوبوس می توانید شماره‌ی خطوط اتوبوس و مسیرها را ببینید.

هزینه اتوبوس معمولی: ۱۰۰ درام یا حدود ۸۰۰ تومان ؛

اتوبوس برقی: ۵۰ درام یا حدود ۴۰۰ تومان

با وجود آن که اتوبوس های برقی هزینه کم تری داشته، اما به نسبت سایر اتوبوس ها نیز تعداد کم تری دارند. خوب است بدانید در اتوبوس های ایروان سیستم خرید و فرش بلیت وجود ندارد و شما به هنگام پیاده شدن، هزینه را مستقیما به خود راننده پرداخت می‌کنید.

مینی بوس: مینی بوس ها از دیگر گزینه های پرطرفدار و مورد استفاده در ایروان هستند. جالب است بدانید که بیش از هزار خط مینی بوس در شهر ایروان وجود دارد که علاوه بر گشت و گذار در پایتخت ارمنستان، می توانید از آن ها برای دسترسی به حاشیه شهر و شهرهای اطراف استفاده کنید. قیمت این وسایل حمل و نقل نیز ارزان است و برای هر مسیر ۱۰۰ درام (حدود ۸۰۰ تومان) می پردازید. البته باید بدانید که اغلب مینی بوس ها شلوغ هستند و در ساعات اوج شلوغی احتمالا مجبور شوید که تمام مسیر را بایستید. برای شناسایی خطوط مینی بوس ها، به شماره آن ها روی شیشه توجه کنید.

هزینه کرایه مینی بوس ها: ۱۰۰ درام (حدود ۸۰۰ تومان)

تاکسی: اگر می‌خواهید از تاکسی استفاده کنید، از تاکسی‌های اصلی شهر استفاده کنید و به هنگام سوار شدن از راننده بخواهید که تاکسی متر خود را روشن کند. تاکسی‌های گذری اغلب هزینه ای دو چندان دریافت می‌کنند.

پایه ی هزینه‌های تاکسی از ۶۰۰ درام (حدود ۵ هزار تومان) شروع می‌شود و به ازای هر کیلومتر ۱۰۰ درام (حدود ۸۰۰ تومان) به هزینه آن افزوده می‌شود.

ماشین شخصی: متوسط هزینه بنزین در ارمنستان بالاست و هزینه هر لیتر بین ۳۵۰ تا ۴۲۰ درام در طی زمان متفاوت است. (حدود ۲۸۰۰ تا ۳۴۰۰ تومان)

ارمنستان

هزینه‌های خورد و خوراک در ارمنستان

رستوران و فست فود: طیف متنوعی از رستوران‌های لوکس، معمولی، فست فودها و کافه ها پیش روی شماست.

در فست فودهای زنجیره‌ای، هزینه ی یک وعده‌ی کامل، چیزی بین ۱۵۰۰-۳۰۰۰ درام می‌شود. (۱۲۰۰۰ تا ۲۳۰۰۰ تومان)

هزینه غذا در رستوران های ارزان قیمت در حدود ۲ هزار تا ۴ هزار درام (حدود ۱۶ هزار تا ۳۲ هزار تومان)

هزینه غذا در رستوران‌هایی با غذای متوسط بین ۸۰۰۰-۱۳۰۰۰ درام است که به پول ما از ۶۳ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۱۰۲ هزار تومان یا بیشتر می‌رود که تنوع قیمت آن به رستوران و نوع غذایی که انتخاب کردید برمی‌گردد.

++ وعده ها و میان وعده های غذایی در طی سفر از جمله نکات مهم و قابل توجهی اند که نباید از آن غفلت کرد. اگر نخواهید در هتل اقامت کنید، لازم است تا از هزینه محصولات و محل تهیه آن‌ها اطلاعاتی داشته باشید. به طور کلی در ایروان سوپرمارکت‌های زنجیره ای انتخاب مناسبی برای خرید مواد اولیه و غذایی در ارمنستان هستند. SAS و Yerevan City دو تا از بزرگترین سوپرمارکت های ایروان اند که هر دو سوپرمارکت در تمام ساعات شبانه روز باز بوده و می‌توانید از خدمات آن‌ها استفاده کنید.

خوراکی های لازم: محصولات محلی در ارمنستان قیمت مناسبی دارند:

نان: ۲۳۰ درام ارمنستان (حدود ۲۰۰۰ تومان)

پنیر: کیلویی ۲۱۰۰ درام (حدود ۱۷۰۰۰ تومان)

شیر: هر لیتر ۴۰۰ درام (حدود ۳۰۰۰ تومان)

برنج سفید: هر کیلو ۵۳۰ درام (حدود ۴۰۰۰ تومان)

جوجه: کیلویی ۱۹۰۰ درام (حدود ۱۵۰۰۰ تومان)

هزینه میوه‌ و سبزیجات (کیلویی):

گوجه فرنگی: ۳۸۰ درام (حدود ۳۰۰۰ تومان)

پیاز: ۳۰۰ درام (از ۱۹۰۰ تومان)

سیب زمینی: ۲۲۰ درام (حدود ۲۰۰۰ تومان)

سیب: ۴۵۰ درام (حدود ۳۵۰۰ تومان)

پرتقال: ۶۴۰ درام (حدود ۵۰۰۰ تومان)

موز: ۷۸۰ درام (حدود ۶۰۰۰ تومان)

ارمنستان

 

ارمنستان

 

telegram..kkk_ (1)  تلگرام ما را دنبال کنید  

instagram_full-limoographic.kkk_ (1)  اینستاگرام ما را همراهی کنید 

 

 

پاسخ دهید

توجه:دیدگاه خود را در مورد این بخش می توانید در قسمت زیر وارد کنید.دیدگاه ها پس از تایید منتشر می شوند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *

*
*