۶ طبیعت شگفت انگیز آبشارهای ایران که قبل از مرگ باید از آنها دیدن کنیم…

کشور عزیزمان ایران به دلیل چهار فصل بودن، دارای مناطق جغرافیایی متنوع ، طبیعتی بکر وزیباییهای بسیار خیره کننده ای در جای‌جای خود میباشد از جمله تفرجگاه های طبیعی؛ دشت ها ؛ کویر و… همینطور آبشارهای زیبا و منحصربه فرد؛هرکدام از آبشارهای ایران  دارای ویژگیهای خاص و مخصوص به خود می باشد، که بازدید از این آبشارهای ایرانِ عزیزمان طراوت و تازگی خاصی را در روحیه آدمی می دمد.از طرفی هر یک از آبشارهای ایران زیبایی های خاص خود را دارد که شاید در دیگری کمتر به چشم میخورد. از این رو به معرفی خاص ترینهای آبشارهای ایران زیبا می ‌پردازیم.تا در انتخاب مقصد گردشگری خود با فراق بال مقصد موردنظر را برگزینید و از طبیعت زیبای کشورمان لذت ببربد.

ترین آبشارهای ایران

 

۱-آبشار تاف (برنجه) مرتفع ترین و بلندترین آبشار آسیا و خاورمیانه  در ایران

ترین آبشارهای ایران

بلندترین آبشار ایران و خاورمیانه آبشار تاف یا برنجه که به هردو نام شناخته میشود، از زیباترین و حیرت انگیز ترین آبشارهای ایران بشمار میرود، شول آباد که در ۹۷ کیلومتری الیگودرز واقع شده و با توجه به جاذبه های طبیعی  و بافت کوهستانی روستای پیرامام، وجود چشم اندازها و مناظر زیبای طبیعت هر ساله مورد استقبال گردشگران زیادی از گوشه و کنار ایران قرار میگیرید.

 

ترین آبشارهای ایران

پوشش گیاهی متنوع، لاله های واژگون، گلهای رنگارنگ و آسمان آبیِ ارتفاعات کوه برنجه، مخصوصا در فصل بهار، به راستی که نمایی از بهشت دربین آبشارهای ایران را به تصویر میکشد.

ترین آبشارهای ایران

تماشای منظره ی زیبای روستای پیرامام و امامزاده ی، پیرامام از ارتفاعات”سرپیا” گویی گمشده ای رو در دل بهشت پیدا کرده ای و فضایی که از عطر دلاویز گلهای، رنگارنگ بهاری پرشده و تماشای بلندترین و مرتفع ترین در بین آبشارهای ایران هوش از سر آدم میبرد …

ترین آبشارهای ایران

آبشار تاف در فصل زیبا و سرسبز بهار در منطقه زیبا و تماشایی شول آباد، یکی از جاذبه های بکر گردشگری لرستان(شهرآبشارهای ایران) که مملو از زیبایی های طبیعی، گلهای رنگارنگ،و راز های تاریخی است.

ترین آبشارهای ایران

جالب است بدانیم که شول یکی از طوایف بسیار قدیمی لرستان بوده، و این منطقه از نام آن قوم برگرفته شده است.آبشار پلکانی تاف با ارتفاع ۳۵۰۰ متر از سطح دریا با پوشش گیاهی و جانوری گوناگون و نمایش آب افشانی در این ارتفاع بالا از شگفت انگیزترین آبشارهای ایرانمان است که از سه پله تشکیل شده و ارتفاع آن حدود ۸۰۰مترمی باشد.

ترین آبشارهای ایران

در این  آبشار بیشتر اوقات ، در طول سال آب جاری است اما ،مقدار آب آن در تابستان و پاییز چنان کم است که می توان در لیست آبشارهای فصلی لرستان قرار داد، اطراف منطقه آبشار ،انحراف مسیر سرچشمه های دائمی وجود دارد و مقدار حجم خروجی آب این آبشارافزایش، می یابد.

ترین آبشارهای ایران

رودخانه دائمی،و پرآب “زز” مکان مناسبی برای پرورش ماهی قزل آلا و همچنین محل تفرجگاه گردشگران،و طبیعت گردانی که عاشق تماشای طبیعت و علاقمند به  بازدید از آبشارهای ایران زیبایند در طبیعتی بی نظیر و سرسبز خصوصا در فصل های بهار و تابستان گردیده است.

ترین آبشارهای ایران

البته در برخی منابع آبشار لاتون؛ دیگر آبشار مرتفع کشورمان با ارتفاع  حدودا ۱۰۵ متری  به عنوان بلندترین آبشار ایران معرفی میشود.

خواندن این مطلب توصیه میشود: آبشار لاتون گیلان(بلندترین آبشار ایران)

 

۲-شوی(تله زنگ) پرآب ترین آبشار در بین آبشارهای ایران

ترین آبشارهای ایران

آبشار شوی بزرگ‌ترین آبشار خاورمیانه که در بین گردشگران بسیار جذاب و حیرت انگیز است که یکی از زیباترین آبشارهای ایران به شمار می آید.

ترین آبشارهای ایران

این آبشار به واقع یکی از شگفت‌انگیزترین پدیده‌های طبیعی است که دراستان خوزستان  و در دهستان شوی از توابع شهرستان دزفول قرار دارد.

ترین آبشارهای ایران

تله زنگ این آبشار فوق‌العاده و کم‌نظیر یکی از مقاصد اصلی گردشگران و از بکرترین آبشارهای ایران است

ترین آبشارهای ایران

که در شهرستان دزفول  واقع است که در ایام مختلفی از سال به ویژه در فصول بهار و تابستان، میزبان گردشگران زیادی از سراسر ایران و جهان است.

ترین آبشارهای ایران

که به نیاگارای آبشارهای ایران نیز مشهور است.این آبشار دربین آبشارهای ایران در تاریخ ۲۹ دی ۱۳۹۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران  به ثبت رسیده‌است.

ترین آبشارهای ایران

۳-آبشار مارگون خاص ترین در بین آبشارهای ایران

آبشار مارگون در بین آبشارهای ایران از خاص ترین پدیده‌های طبیعی ایران و حتی جهان است که از هزاران چشمه جوشان در دل کوه تشکیل شده و با ۷۰ متر ارتفاع بزرگ‌ترین آبشار چشمه‌ای دنیاست.

ترین آبشارهای ایران

درباره این آبشار در گذشته توضیحات اجمالی در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم؛  برای مطالعه بیشتر کلیک کنید

 

۴-آبشار بیشه از زیباترین آبشارهای ایران معروف به بهشت لرستان                                                                                                 ترین آبشارهای ایران

این آبشار یکی از  مشهورترین آبشارهای ایران و  لرستان_شهرآبشارهای ایران_است. که در دل کوه‌های زاگرس در شهرستان درود جاری است.

ترین آبشارهای ایران

ارتفاع ابشار بیشه حدود ۵۸ متر تا سطح رودخانه است و سطحی به عرض حدود بیست متر را نیز پوشانیده است.

ترین آبشارهای ایران

که از شناخته شده ترین آبشارهای ایران به شمار می رود، آب آبشار از چشمه‌های متعدد تأمین می‌شود و پس از عبور از ایستگاه راه آهن بیشه، به رودخانه سزار می‌ریزد.

ترین آبشارهای ایران

آبشار بیشه لرستان یکی از همان صدها چشمه‌ای است که با لطافت و زیبایی خاصی از ارتفاع ۵۸ متری به رودخانه می‌ریزد تا دل‌های مشتاقان زیبایی‌های طبیعت که از شلوغی شهر خسته‌اند را آرامش بخشدو این فضا را از دیگر آبشارهای ایران متمایز کرده است.

ترین آبشارهای ایران

منطقه مجاور آبشار بیشه به دلیل وجود پوشش گیاهی و درختان متنوع در فصل پاییز(پادشاه فصلها) نیز منظره چشم نوازی را به دیدگان ما هدیه میکند.

ترین آبشارهای ایران

آبشار بیشه چهل و هشتمین اثر ملی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در ۲۷ اسفند ۱۳۸۷ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.

ترین آبشارهای ایران

 

 5- آب‌سفید عروس آبشارهای ایران

ترین آبشارهای ایران

آبشار "آب سفید" معروف به عروس زیبای آبشارهای ایران است. این آبشار در جنوب شرقی استان لرستان و در دامنه کوههای زاگرس و در کنار کوه بلند قالی کوه در بخش بشارت زلقی از شهرستان الیگودرز قرار گرفته‌ است.

ترین آبشارهای ایران

‌آب این آبشار از دل تونلی در دل یک کوه سنگی بیرون می‌آید. ارتفاع آبشار حدود ۷۰ متر و عرض تاج آن در فصل پر آبی حدود ۸ متر است. آبشار "آب سفید" به رود رودبار می‌پیوندد و سرانجام به دز می‌ریزد.

ترین آبشارهای ایران

این عروس آبشارهای ایران، درمنطقه‌ای ییلاقی با کوه‌های سر به فلک کشیده و درختان زیبای بلوط ،گردو و آب و هوایی خنک و دلنشین که حتی در تابستان برای گذران شب در کنار آن به ناچار باید به چادر و آتش پناه برد، قرار دارد.

ترین آبشارهای ایران

لقب عروس آبشارهای ایران به سبب برخورد آب با سنگ‌ها به شکل حباب سفید در می‌آید به همین سبب به آب سفید معروف شده است. این آبشار در دره‌های تاریکی که چند هزار سال پیش توسط آب به‌وجود آمده قرار دارد

ترین آبشارهای ایران

۶-خروشان ترین آبشار در بین آبشارهای ایران

ترین آبشارهای ایران

آبشار شلماش یکی از پرخروش ترین آبشار های ایران‌زمین واقع در آذربایجان غربی در ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان سردشت قرار گرفته است و از مهم‌ترین  مناطق گردشگری آذربایجان غربی و آبشارهای ایران  به حساب می‌آید.

ترین آبشارهای ایران

در بین آبشار های ذکر شده شاید نام این آبشار زیبا کمتر به گوشمان رسیده باشد.اما این مسئله از زیبایی این آبشار حیرت انگیز نمی کاهد.ارتفاع این شهرستان از سطح دریا یک‌هزار و ۵۰۰ متر است.آبشار شلماش منظره ای با جدال زیبای آب و ارتفاع، و منظره فوق العاده زیبا که هر بیننده ای را مجذوب قدرت الهی می کند.

ترین آبشارهای ایران

گاهی وجه تسمیه آبشارهای ایرانی برای ما جالب توجه بنظر می رسد. شلماش” به معنی تختی سنگی بسیار بزرگ است که احتمالا به دلیل ارتفاع این آبشار و سنگی بودن بافت منطقه به این نام مشهور شده است

ترین آبشارهای ایران

این آبشار که در واقع از سه آبشار تشکیل شده هم‌اکنون به صورت منطقه‌ای تفریحی درآمده که همه ساله به خصوص در فصل گرما هزاران نفر از مناطق مختلف و به خصوص از شهرهای کردنشین برای دیدن پرخروش ترین آبشار دربین آبشارهای ایران راهی سردشت می‌شوند.

ترین آبشارهای ایران

 

و اما همانطور که مشاهده نمودید انتخاب زیباترین آبشار در بین  آبشارهای ایران عزیزمان امری بس دشوار است؛چرا که زیبایی امری نسبی می‌باشد که از منظر هر فرد می تواند متفاوت از شخص دیگر باشد و از طرفی آبشارهای ایرانِ همیشه جاوید هرکدام زیبایی خاص خود را دارند که با وجود این امر انتخاب زیباترین آبشار در بین آبشارهای ایران کار بسیار دشواری می باشد. آبشارهای زیبای دیگری هم در ایران عزیزمان وجود دارد که هرساله پذیرای طبیعت گردان بسیاری میباشند.از جمله:

آبشار شیخ علیخان

آبشار زردلیمه

آبشار گزو

آبشار شیرآباد

آبشار  آتشگاه لردگان

آبشار  نوژیان

آبشار ویسادار

آبشار کبود وال

آبشار کمردوغ

هفت آبشار

و…

که در آینده ای نزدیک در مورد این آبشارها نیز مطالبی در اختیارتان قرار خواهیم داد.

اینجا ایران است/مرتفع ترین آبشار آسیا و خاورمیانه در لرستان…

 

اگردر طبیعت زیبای کشور عزیزمان آبشاری دیگر از آبشارهای ایرانِ زیبا نظر شما رو جلب کرده که در مطلب بالا  ذکر نشده و یا خاطره زیبایی از مناظر آن دارید؛ خوشحال میشویم، تجربه خود را با ما و مخاطبان سایت در میان بگذارید.

ما را درشبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید:

ترین آبشارهای ایرانترین آبشارهای ایران

 

آژانس مسافرتی" سیرسپهرسبا"

روزهای زیبا و پرطراوتی برایتان آرزومند است.

برای اطلاع ازمناسب ترین  تور های گردشگری با ما در تماس باشید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

توجه:دیدگاه خود را در مورد این بخش می توانید در قسمت زیر وارد کنید.دیدگاه ها پس از تایید منتشر می شوند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *

*
*