جزایر ناز قشم

جزایر ناز (به اشتباه جزیره ناز!) دوتا جزیرن که کمی از ساحل فاصله دارن و موقع جزر به ساحل وصل می‌شن و موقع مد از ساحل جدا. این جزیره ها زیاد بزرگ نیستن و بزرگه سه هکتار بیشتر نیست.
حتی وقتی این جزیره ها به ساحل وصل می‌شن، یه طرفشون همیشه آبه. صدای برخورد موجا به صخره‌هاشون واقعا آرامش‌بخشه.
رو جزایر ناز کسی زندگی نمی‌کنه ولی ماهیگیرای محلی یه سری اتاقک برای استراحت درست کردن. نمای دریا و جزیره از اونجا خیلی قشنگه و توصیه می‌کنیم گذرتون به جزیره ما افتاد، اینجا رو اصلا از دست ندید.

رو صخره‌ها می‌تونید این خرچنگا رو هم ملاقات کنید.

غروب جزایر ناز:

غروب

حالا چرا بهشون میگن جزایر ناز؟
به زبون محلی، به این دو جزیره “دو کَردَه” می‌گن. اما چرا بهشون می‌گن جزایر ناز؟ چون همونطور که گفتیم وقتی سطح آب دریا بالاست، این دو تا جزیره رو فقط میشه از رو ساحل قشم تماشا کرد. ولی وقتی سطح آب میره پایین، راه نسبتا باریکی از ساحل تا این دو جزیره باز میشه که میشه با پای پیاده بهشون رسید.
این حالت که این دو جزیره مدام به ساحل وصل می‌شن و دوباره جدا می‌شن باعث شده بهشون بگن جزایر ناز.
از پاراگلایدر تا شترسواری؛ حسابی اون‌جا تفریح کنید!
به همت مردم و سازمان منطقه‌ی آزاد، انواع امکانات تفریحی در اطراف جزایر ناز فراهم شده. از شتر‌سواری گرفته تا پاراگلایدر، جت‌اسکی، قایق‌سواری و خیلی چیزهای دیگه.
پاراگلایدر سواری در جزایر نازپاراگلایدر سواری در جزایر ناز

86e8e67edae9219d12d438efd5f5a939_XLشتر سواری در جزایر ناز

خوشبختانه سازمان زحمت کشیده و پارکینگ بزرگی اون‌جا احداث کرده. اطرافشم پر از اغذیه فروشی و محل‌هایی برای فروش صنایع دستی هست.
لطفا به زمان جزر و مد دقت کنید. چون اگر برنگردید، آب بالا میاد و شما باید تا پایین رفتن مجدد آب دریا صبر کنید.
فاصله بین جزر و مد دریا هم حدودا ۶ ساعته. پس شما با این حساب که سه ساعت بعد از جزر می تونید برید و یک ساعت بعد از مد باید برگردید، ۴ ساعت وقت دارید که از زیبایی جزایر و دریا و ساحل لذت ببرید.
یه تذکر برای خودتون:
ممکنه حس ماجراجوییتون گل کنه و بخواید با ماشین کنار ساحل گشت بزنید. کار خوبی می‌کنید اما به جزر و مد دقت داشته باشید و قبل از اینکه کار به جرثقیل و امداد برسه برگردید به جای پارکی که سازمان منطقه آزاد زحمتشو کشیده.
چون موقعی که آب درحال بالا اومدنه، سطح ساحل نرمتر میشه و ممکنه ماشینتون گیر کنه. اتفاقی که خیلی خیلی تو قشم و به خصوص کنار این جزیره‌ ها معموله.
یه تذکر برای طبیعت:
لطفا با ماشین تا جزایر ناز نرید. بردن ماشین تا اونجا، هم منظره رو خراب می‌کنه هم بستر دریا رو کثیف می‌کنه.
تازه همیشه این خطر هست که تایر ماشین توی شن‌ها گیر بکنه و حسابی توی دردسر بیفتید.
ضمنا از اینکه از ساحلش مراقبت می‌کنید و آشغال نمی‌ریزید ممنونیم. هر چی نباشه این مناظر خوب، موهبت طبیعته و مال همس.
خلاصه اینکه جزایر ناز یکی از جاذبه‌هاییه که هر گردشگری میاد قشم حتما از اون‌ها بازدید می‌کنه. وقتی میاین، حتما سری به این‌جا بزنید و از آرامشش لذت ببرید. اگه هم رفتید جت اسکی، حسابی جای ما رو خالی کنید ؛)
اگه ماشین دارید به خوندن ادامه بدید. اگه نه برید جاذبه گردشگری بعدی: جزیره هنگام و دلفین‌هاش.
چطوری میشه از شهر قشم به جزایر ناز رفت؟
خب همون‌طور که اول گفتیم، فاصله‌ی این دو تا جزیره تا قشم فقط ۲۴ کیلومتره. برای رسیدن به جزایر ناز باید همون مسیری رو بیاید که برای اومدن به دره ستاره ها طی می‌کنید. یعنی باید بندازید توی جاده‌ی جنوبی و از غارهای خوربس، ساحل طلایی و پارک بیوتکنولوژی قشم رد بشید. حتی سر راه از کنار تابلوی بزرگ دره‌ ستاره ها هم عبور می‌کنید. جزایر ناز درست قبل از شهر سوزا قرار داره.
ضضباز هم توصیه می‌کنیم که سرعت زیاد و سبقت بی‌مورد رو فراموش کنید. به جاش از منظره دریا لذت ببرید.
چطوری میشه از درگهان به جزایر ناز رفت؟
اگه می‌خواین از درگهان به جزایر ناز برسید دو راه دارید. یکیش همون راهیه که برای رسیدن به دره‌ستاره ها باید طی کنید و از نزدیک روستای رمچاه رد میشه. دیگری جاده‌ای که اول میرسه به روستای گیاهدان. تقریبا فرقی نداره از کدوم میاین چون جاده‌ی روستای گیاهدان فقط یک کیلومتر دورتره. به جز اینکه روستای گیاهدان مرکز لوازم خانگی جزیره به حساب میاد.
 
جاده‌ی روستای رمچاه:
این جاده فقط ۲۸ کیلومتره ولی چون جاده‌ی اصلی نیست، حدود ۳۰ دقیقه طول میکشه تا از درگهان به جزایر برسید. به نزدیک رمچاه که رسیدید، وارد روستا نشید و برید به سمت ساحل طلایی. به نزدیک ساحل که میرسید، اولین چیزی که توجهتون رو جلب میکنه یه سکوی نفتی بزرگه که سال‌ها پیش طوفان اون رو از سواحل عربستان به این‌جا آورده. بیشتر متعلقات این سکو رو جدا کردن و الان فقط پایه‌هاش مونده.
خلاصه ازون‌جا بپیچید سمت راست و اون‌قدر برید تا از پارک بیوتکنولوژی قشم و تابلوی دره ستاره‌ها رد بشید. نرسیده به روستای سوزا، جزایر ناز کاملا مشخص هستن.

منبع:https://qeshmgardi.com/listing//
ضضض

اینجا ایران است:

برای مشاهده اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

 

  کانال های ما را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید👇👇👇

 

telegram   instagram

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

توجه:دیدگاه خود را در مورد این بخش می توانید در قسمت زیر وارد کنید.دیدگاه ها پس از تایید منتشر می شوند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *

*
*