ترسناک ترین بانجی جامپینگ های دنیا

اگر شما هم از آن دسته افراد بی باک و شجاع هستید که به راحتی بر ترس های خودتان می توانید غلبه کنید، همراه ما باشید؛ البته حتی اگر از آن دسته افراد محتاط هم هستید، می توانید در این مطلب دنیا را از زاویه چشمان یک ماجراجو بنگرید و چند دقیقه ای را در نقش یک تشنه آدرنالین سپری نمایید.

۱) پل بلوکرنز، آفریقای جنوبی | Bloukrans Bridge, South Africa 

سقوط از ارتفاع سرسام آور پلی را تصور کنید در حالی که با جیغی بلند به پایین در حرکت هستید و در عین حال مناظر شگفت آور اطراف را در یک چشم به هم زدن مرور می کنید  پل “بلو کرنز “در امتداد مسیری به نام  “گاردن روت” Garden Route در آفریقای جنوبی قرار دارد و بلندترین محل پرش در جهان است.  “بلوکرنز” در نزدیکی دره ای در طبیعت استان “کیپ” Capee قرار گرفته است و به کسانی که به دنبال تجربه ای منحصر به فرد از هیجان هستند توصیه می شود. این پل ساختاری قوسی شکل دارد و در بین سال های ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۳ ساخته شده و در ارتفاع ۲۱۶ متری ازرودخانه Bloukrans قرار گرفته است. حتما برای شما جالب خواهد بود اگر درباره برخی رکوردهای ثبت شده گینس در این پل بدانید، به طور مثال مسن ترین فردی که از روی این پل پرش بانجی انجام داده، ۹۶ ساله بوده است ویا این که فردی دیگر در مدت زمان ۱۴ ساعت و ۲۳ دقیقه، حدود ۱۰۱ پرش بانجی را در این پل ثبت کرده است!

بانجی جامپینگ آفریقای جنوبی بانجی جامپینگ آفریقای جنوبی

 

۲) سد ورزاسکا، سوییس | Verzasca Dam, Switzerland

سد ” ورزاسکا”  چهارمین مکان مرتفع در سوییس است و حدود ۲۲۰ متر ارتفاع دارد. سد ورزاسکا، منطقه ای ایتالیایی زبان در جنوب سوییس می باشد که به خاطر درخت های نخل و عطر و طعم غذاهای ایتالیایی اش مشهور است. مشهور شدن این مقصد برمی گردد به سال ۱۹۹۵ وقتی بدلکاری در فیلم جیمز باند  از منظره منحصر به فرد این سد به پایین می پرد و از آن موقع این سد تبدیل به یکی از برترین مقاصد بانجی جامپینگ می شود. از زمانی که صحنه معروف فیلم جیمز باند در این سد گرفته شد، حدود ۲۲۰ هزار نفر روانه این مقصد شدند تا آنها هم لذت پریدن از ارتفاع ۲۲۰ متری این سد را تجربه نمایند؛ البته علاوه بر فیلم جیمز باند،  یکی از صحنه های معروف فیلمی بالیوودی هم در این سد فیلمبرداری شده است.

بانجی جامپینگ سوییس بانجی جامپینگ سوییس

۳) نویس هایوایر،نیوزلند | The Nevis Highwire, New Zealand

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اولین پرش بانجی  در کجا و توسط چه کسی انجام شد؟ نیوزلند اولین کشوری بود که در آنجا پرش بانجی انجام شد و فردی که این ایده را داد خود اولین کسی بود که  در سال ۱۹۸۶۶ از “نویس هایوایر” تجربه پرشی دیوانه وار راچشید. نیوزلند،سرزمین شگفتی ها است که می توانید در آنجا رویایی ترین مکان ها را ببنید.  اولین پرش جامبی از این مکان انجام شد هنگامی که فردی به نام Hackett دیگران را متقاعد کرد که پریدن از مکانهای بلند هم می تواند نوعی تفریح باشد . “نویس هایوایر” در ارتفاع ۴۴۰ فوتی واقع شده است. به شما پیشنهاد می کنیم بعد از کنار گذاشتن تمام ترس های خود راهی این مقصد شوید. “نویس هایوایر” ایستگاهی است در میان آسمان که تنها تکیه گاه آن سیمها هستند و دیگر خبری از سد و پل و دیواره نیست و مانند پروازی تمام عیار است در میان ابرها و آسمانها.

بانجی جامپینگ نیوزلند بانجی جامپینگ نیوزلند

۴) آبشار ویکتوریا، زامبیا |  Victoria Falls, Zambia, Africa 

آفریقا سررمین ماجراجویان هم، می تواند مقصدی ناب برای بانجی  باشد. پرش از ارتفاع ۳۵۴ فوتی در این مکان می تواند نفس شما  را در سینه حبس  کند. پل آبشار ویکتوریا مرز بین زامبیا و زیمباوه را تشکیل می دهد و ۳۵۴ فوت ارتفاع و ۵۶۰۴ فوت عرض دارد. جالب است بدانید قبیله Kololo که در نزدیکی این منطقه زندگی می کنند آنرا “دود غران” می نامند؛ شاید هم این تعبیر برای این باشد که در هنگام پرش صدای آبشار هم چون نعره ای در گوش تان می پیچد و هیجانی چند برابر را برای شما به ارمغان می آورد.

بانجی جامپینگ زامبیا بانجی جامپینگ زامبیا

۵) کانال کرین،یونان | Corinth Canal, Greece 

در دریای اژه کانالی وجود دارد که دو خلیج “کرین”  و “سرانیک” را به هم متصل می کند.  این کانال ۲۱٫۵ متر پهنا و ۶٫۵ متر کیلومتر درازا دارد.  ساخت این کانال در سال ۱۸۹۳ به اتمام رسید ولی از آنجایی که بسیار باریک بود نتوانست ترافیک لازم را جذب کند به همین دلیل هم امروز از جنبه گردشگریاهمیت دارد. شهر “کرین” تاریخچه ای بیش از ۴۰۰۰ سال دارد و در چند مایلی جنوب آتن واقع شده است.  این شهر برای گذراندن تعطیلات تابستانی محشر است و اطراف آن را کوه هایی زیبا و چشم اندازهایی رویایی پوشانده است. یکی از جاذبه های این شهر کانال آن است و درست فعالیت های هیجانی از پلی که بر روی این کانال واقع شده است شروع می شود. ارتفاع دیواره های کانال ۷۹ متر می شود و البته این ارتفاع بلندتردین در اروپا نیست؛ اما منظره ای خیره کننده دارد که در هنگام مواجه شدن با آن انگار تمام زندگی تان مانند رویای ناتمام برای تان تداعی خواهد شد. هنگام پرش احساس می کنید بسیار نزدیک به دیواره ها هستید و هیجانی وصف ناشدنی کل وجودتان را در برمی گیرد.

بانجی جامپینگ زامبیا بانجی جامپینگ زامبیا

۶) برج آلتا ویلا، برزیل |  Alta Vila Tower, Brazil

در حالی که مناطق قبلی که به شما معرفی کردیم همگی در طبیعت بودند، “آلتا ویلا” برجی است در شهری مدرن با ساختمان های بلند. برج آلتا ویلا هم یکی از بلندترین مکان هایی است که از آنجا می توایند پرشی دیوانه وار را تجربه نمایید، این برج در ارتفاع ۲۳۳ فوتی واقع شده است . اگر به دنبال مکانی خاص برای بانجی هستید به شما برزیل و برج آلتا ویلا را پشنهاد می کنیم. در حالی از این پل به پایین سقوط خواهید کرد که منظره ای زیبا از کوه های Belo Horizonte مقابل چشمان شما خواهد بود.

بانجی جامپینگ برزیل

۷) پل رویال جورج ساسپنشن، آمریکا  | Royal Gorge Suspension Bridge, Colorado, USA

آیا می خواهید تجربه پرش از بلندترین پل دنیا را داشته باشید؟ پل “رویال جورج” گرچه حالا جزء بلندترین ها نیست؛ اما تا سال ۲۰۰۳ بلندترین پل جهان بود. این پل بر بالای رودخانه “آرکانزاس” Arkansas واقع شده است و ۱۰۵ فوت ارتفاع دارد. حتی اگر به پریدن هم علاقه ای نداشته باشید می توانید با سفر به این منطقه و دیدن از اماکن   تفریحی اطراف پل سفری به یاد ماندنی را برای خود به یادگار ثبت نمایید. جالب است بدانید این منطقه در میلیونها سال پیش محل سکونت بزرگترین دایناسورها هم بوده است. باستان شناسان در فاصله سه مایلی از این پل فسیل های دایناسورهای بسیاری را به صورت کامل  کشف کرده اند.

بانجی جامپینگ آمریکا بانجی جامپینگ آمریکا

 

۸) پونت کلوسه،ایتالیا | Ponte Colossus, Italy

این مقصد بین “تورینو” Torino و “میلان” Milano واقع شده است. این پل به خاطر اندازه بسیار بزرگ آن لقب غول دارد و در ارتفاع ۱۵۲ متری قرار گرفته است. از سال ۱۹۹۵ زمانی که این پل افتتاح گردید هر ساله ۲۰۰۰ نفر از مردم برای بازدید از “پونت کلوسه” راهی می شوند . بسیاری از آنها افراد عادی هستند و بسیاری دیگر هم برای چندمین بارشان است که طعم هیجان را از این پل می چشند. علاوه بر پریدن از روی پل شما می توانید بسیاری فعالیت های دیگر مانند پیاده روی در جنگل، اسکی، اسب سواری و کوهنوردی را هم تجربه نمایید.

بانجی جامپینگ ایتالیا بانجی جامپینگ ایتالیا

۹) برج ماکائو ، چین | Macau Tower, China

برج “ماکائو” در چین هم می تواند مقصدی مناسب برای جویندگان هیجان باشد. این جا مقصدی به معنای واقعی نفس گیر است و در ارتفاع ۱۱۰۸ فوتی واقع شده است.  اگر برج ماکائو را برای پریدن انتخاب کردید باید بدانید، با سرعتی معادل با ۲۰۰۰ کیلومتر بر ساعت به پایین سقوط خواهید کرد. در این برج تجهیزات خاصی برای جامپرها موجود است که امنیت پرش آنها را بالا می برد. این برج هم مانند مکان های دیگر امکانات تفریحی خاصی مانند رستورانو مسیر پیاده روی و حتی سالن نمایش تئاتر هم دارد و اگر علاقه ای به پرش ندارید می توانید از این مکان ها دیدن نمایید.

بانجی جامپینگ چین بانجی جامپینگ چین

۱۰) رودخانه کلرادو،کاستاریکا | Colorado River, Costa Rica

شاید با شنیدن نام رودخانه “کلرادو” به یاد ماهیگیران این منطقه بیفتید؛ اما علاوه بر ماهی گیری در این منطقه فعالیت های دیگری هم چون بانجی هم قابل انجام است. بر روی پل رودخانه کلرادو، می توانید پرشی هیجان انگیز را تجربه کنید. این مقصد یکی از بلندترین مکان ها برای پرش در آمریکا است و می تواند تجربه ای متفاوت از بانجی را برای شما رقم بزند. در رودخانه کلرادو به جز بانجی بسیاری فعالیت های هیجانی دیگر مانند رفتینگ در آب هاب خروشان رودخانه و یا زیپ لاین، را هم می توانید انجام دهید.  مسئولان در این منطقه سعی می کنند بهترین خدمات با بالاترین کیفیت و درصد امنیت را به شما پیشنهاد دهند.

بانجی جامپینگ کاستاریکا بانجی جامپینگ کاستاریکا

دیدگاهتان را بنویسید

توجه:دیدگاه خود را در مورد این بخش می توانید در قسمت زیر وارد کنید.دیدگاه ها پس از تایید منتشر می شوند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *

*
*